SCHEDIUS LAJOS EMLÉKÜLÉS

Időpont
Budapest, Üllői út 24. templom

Schedius Lajos János (Johann Ludwig Schedius, 1768-1847) a hazai evangélikusság kiemelkedő alakja. Pietista hagyományú családban nőtt fel, és lett jakobinus érzelmű, szabadkőműves, háromnyelvű és elképesztően sokoldalú tudós, aki a német és a magyar kultúra között töltött be közvetítő szerepet. Nem utolsó sorban Magyar Tudományos Akadémia tagja és a Kisfaludy Társaság alelnöke volt. A reformpedagógiák híveként vett részt az első pesti evangélikus gimnázium (a későbbi híres Fasor) megalapításában. Emlékére a Magyarországi Evangélikus Egyház a középiskoláiban tanuló, kiemelkedően tehetséges diákok támogatására Schedius-ösztöndíjat alapított.

A tudós születésének 250. évfordulója decemberben volt. Február 27-én emlékezünk meg róla.

meghívó